МІФИ ПРО ВОДУ. Ч.2

«Альтернативні» види води

Що ж, «повернімося до наших баранів»

У попередній частині був викладений дещо спрощений, але загальноприйнятий поділ води на види, а саме: природна та додатково оброблена ((або відновлена, або ре- чи до-мінералізована, і т.п.)

Але людство, тим більше – його «прогресивна» частина, почасту вважають такий поділ занадто примітивним для себе, «просунутих у ментальному розвитку».  Тому у суспільстві час від часу виникає метушня навколо «нових», «особливих» та ще якихось видів води. Все б нічого, і нічого нового для людства – але особливо метушаться навколо цього «альтернативно обдаровані» персони, які з релігійним заповзяттям беруться переконувати оточуюче їх середовище у новій панацеї. А їх фанатизм може і призводить до негативних наслідків, оскільки йдеться про найбільш вживаний продукт – воду.

Тож, давайте розберемось потроху і з  цим.

Найбільш поширеними «спеціально корисними» видами є води, які, за твердженням їх адептів, або проходять «спеціальну» обробку, або мають «ексклюзивне» природне походження. Ну, наприклад, «настояні» на шунгіті, кремнії, вугіллі, цеоліті – і так далі, до безтями.

Не вдаючись у глибокі подробиці, треба сказати, що шунгіт, цеоліт і подібні їм речовини є не більш, ніж сорбентами – тобто, своєрідними фільтрами. Безперечно, вони мають, здебільшого, природне походження – але «магічних», чи інших корисних особливостей, не мають за визначенням. Те саме стосується і вугілля, особливо –  т.зв. активованого.  Ми його теж використовуємо у процесі  водопідготовки питної води «Діон», як фільтр попередньої  очистки сировинної води, так і  пост фільтр – для надання продуктовій воді смакових якостей. Саме завдяки останньому процесу вода «Діон», будучи зворотно-осмотичною, має доволі яскравий смак, на відміну від багатьох інших вод, які смаку не мають.

Сподіваюсь, не треба зайвий раз казати, що такі фільтри мають певний ресурс – тому їх треба періодично оновлювати. Щось мені підказує, що «адепти» та «проповідники» «альтернативної водопідготовки» вам такого не казали. Бо це сильно ускладнює застосування їхніх рецептів – аж до повної неможливості.

Треба ще сказати, що особливо поблажливу посмішку у спеціалістів викликають заклики вживати т. зв. «кремнієву» воду. Геологи знають такий мінерал, та й пересічні можуть його випадково побачити серед гравію та щебеню – на залізничній колії, наприклад. Наші далекі предки використовували його, як і вулканічне скло – обсидіан – у якості вістря для стріл та списів. Ну, у теперішній час кремній застосовують у електронній промисловості…  Саме тому, що він, зокрема, дуже інертний до сторонніх впливів. Тому намагання «настояти» на ньому воду, або будь-що інше – даремна втрата часу і матеріалу. Взагалі-то, такої дурниці ніхто не робив – але, за обережними припущеннями спеціалістів, для того,щоб кремній вступив у бодай якусь реакцію з водою, наприклад, знадобиться десь 1 000 років. На тому побажаю «кремнієвим активістам» міцного здоров’я – аби вони наочно могли побачити результати своєї омани.

Іще суспільством блукають шанувальники «магнітної» води, води,  обробленої звуком, світлом, струмом і ще багато чим, що винайшло – і ще не встигло – людство за час свого існування. Це все яскравий приклад псевдонаукових вірувань  – або через невігластво, або з корисливих мотивів. Наприклад, твердження про те, що вода має пам’ять,  не позбавлене  певної логіки. Суть полягає у тому, що вода, в одному з своїх агрегатних станів є кристалічною структурою. Це – лід. А кристалічні структури мають здатність – фізика, 8 клас –  «записувати» інформацію, і потім її відтворювати. Зрештою, на цьому принципі побудована ціла низка людських винаходів. Радіо, наприклад. Магнітофони. Комп’ютери, кінцево. Але це – фізика, науково доведені факти. Ніякої містики.

Отже, наостанок, щоб не сильно набридати.

Епоха геніальних одинаків-винахідників минула років 200-300 тому – факт. Все, що можна було винайти самотужки – ними винайдено. Тому не слід очікувати, що людина з тривожним поглядом та метушливими рухами, що пропонує Вам чудодійну воду  – обов’язково невизнаний людством і сусідами по під’їзду геній. І бажає особисто Вам вселенського добра за відносно невеликі гроші. З вірогідністю у 99,99% це або неосудний , або шахрай. Відтак, не ведіться на дива. Останній раз вони стались 2020 років тому. І немає ознак того, що стануться ще раз найближчим часом.

Зате найближчим часом ми поговоримо про наступні міфи – фільтри, водомати, дешеву воду і подібну чудасію.

До зустрічі!