Куток споживача
Що таке зворотній осмос?
Процес осмотичної фільтрації лежить в основі життєдіяльності клітин живих організмів, які завдяки йому споживать необхідні речовини. Простіше кажучи, оболонка, або мембрана будь-якої клітини і є тим біологічним фільтром, який не дає змоги проникнути всередину клітини зайвим або шкідливим інгредієнтам – а, натомість, пропускає життєво необхідні. В біології це має назву «прямий осмос».
Системи, які використовують цей природній принцип, мають назву «зворотного» тому, що фільтрування речовин в них здійснюється не за рахунок всмоктування, а за рахунок продавлювання цих речовин через спеціальну фільтруючу мембрану, тобто – у зворотному, у порівнянні з клітиною, порядку.
Загалом, такі фільтри мають дуже давню історію – ще древні греки, за потреби, фільтрували морську воду через воскові або керамічні глечики. Профільтрована таким чином вода ставала значно менш солоною – принаймні, на ній можна було готувати, а з великої біди – навіть пити.
Сучасні зворотно-осмотичні фільтри виготовляються, зрозуміло, з інших матеріалів, як правило – з поліпропілену. Діаметр отворів такого фільтру дорівнює 0,0001 мікрон – тобто, через них, під великим тиском, мають змогу проникнути тільки молекули води, які є найменшими за розмірами у відомому нам Всесвіті. До речі, саме тому зворотно-осмотичні фільтри мають іншу поширену назву – «молекулярні».
Отже, на виході з такого фільтру ми отримуємо хімічно і біологічно очищену воду – її можна порівняти з дистильованою – проте, отримана вона завдяки іншому фізичному процесу. Звісно, що з такої рідини не може випасти осад – просто немає з чого йому випасти, та не буде накипу – за тих же причин.
Оскільки отвори такого фільтру надзвичайно маленькі, вони забиваються тими речовинами, що є у воді, та не проходять назовні, а від такого забруднення ефективність фільтру значно знижується. Тому, як правило, перед фільтром зворотного осмосу встановлюються фільтри попередньої очистки – декілька штук, з діаметрами отворів від 5 до 1 мікрона послідовно. Ці фільтри покликані відфільтровувати брутальне забруднення, щоб зберегти основний фільтр.
Отже, для системи зворотного осмосу первинне походження води не має ніякого значення. Вона може бути з свердловини, з водогону, з криниці, з моря, хоч з калюжі – після фільтру вона буде однаково чистою. Проте, таку рідину не дуже приємно пити – вона дійсно не має ніякого смаку, а, оскільки наші смакові рецептори «не розуміють» такого смаку, як «відсутність смаку», то видають нам найближчий з їм відомих – як правило, гіркуватий. Крім того, така вода у великих кількостях й не дуже корисна, тому, що, з огляду на свою «пустоту», потроху висмоктує з організму кальцій, магній, та інші солі та мінерали. Довготривале вживання такої води може призвести, наприклад, до остеопорозу – захворюванню кісток.
З огляду на це, відповідальні виробники води встановлюють спеціальні системи «відновлення» складу води. Вони теж є доволі різноманітними за методами такого відновлення, але головне, щоб за їх допомогою вода набувала так званий «фізіологічно необхідний рівень» насиченості солями та мінералами – не менше, ніж 100 мг на один літр води.
Наостанок можна сказати, що приблизно 95% бутильованої води, яка споживається в світі, є зворотно-осмотичною за способом виготовлення.
Як впливають на воду звичайні домашні фільтраційні системи?
Чим бутильована вода краща, ніж вода з цистерн?
ПОПУЛЯРНІ
ЗАПИТАННЯ
ЯК ЗАМОВИТИ
ПИТНУ ВОДУ
Як замовити вперше?
- Якщо Ви хочете замовити нашу продукцію он-лайн, Вам потрібно зареєструватись у нас на сайті . Для цього необхідно натиснути у верхньому правому кутку на «Реєстрація» та слідувати умовам розділу. Внаслідок цих дій Вами буде створений Ваш особистий он-лайн кабінет, у якому Ви можете обрати нашу продукцію (Зверніть увагу на те, що основною нашою продукцією є вода питна в бутлях, тому інша додаткова продукція не доставляється без основної). В подальшому Вам необхідно увійти у свій кабінет під своїм логіном та паролем, та просто замовляти нашу продукцію. Суму замовлення Ви можете побачити у розділі «Кошик» у верхньому правому кутку екрану. Після того, як Ви зробите замовлення, наш оператор передзвонить Вам для підтвердження замовлення – щоб уникнути можливих незручностей. У випадку, якщо оператор не передзвонює, перевірте номер телефону, який Ви вказали при реєстрації, або зв’яжіться з менеджером за тел. +38 (098) 48-48-095.
- Якщо Ви хочете здійснити замовлення телефоном – просто зателефонуйте за номером +38 (032) 241-01-01, або +38 (097) 241-01-01, наш оператор зареєструє Вас у загальній базі, та прийме Ваше замовлення.
Коли приймається замовлення?
- Замовлення телефоном приймаються у будні дні з 08.00 до 20.00. У суботу з 09.00 до 16.00. Вихідний день – неділя.
- Замовлення он-лайн опрацьовуються у будні дні з 08.00 до 19.00. У суботу з 09.00 до 15.00. Вихідний день – неділя. Зверніть увагу: якщо Ви здійснили он-лайн замовлення в неробочий час, то воно буде опрацьовано наступного робочого дня. Про підтвердження Вашого замовлення повідомить оператор.
Як відбувається доставка?
Решту питань, відповіді на які Вас цікавлять,
Ви можете уточнити у менеджера по роботі з клієнтами за тел. +38 (097) 241-01-01, +38 (063) 241-01-01, або +38 (032) 241-01-01.

НАДІЙНИЙ ПОСТАЧАЛЬНИК ПИТНОЇ ВОДИ